Dietas Plans, Dieta Skābēti kāposti: Iesūtīja: Liene Lapsa | Datums: 1 Jun 2007
Redzama iekš: Konservēšana / Dārzeņu Konservēšana
Nepieciešamās Izejvielas

Uz 1 kilogramu ēvelētu kāpostu ber 30 g sāls
Garšai var pievienot 0,05% ķimeņu
3% burkānu
1,5% dzērveņu ogu
0,02% koriandra

Pagatavošanas Instrukcijas

Skābēšanai izmanto vēlīno šķirņu kāpostu galviņas. Tām jābūt cietām, baltām, ar smalku lapu dzīslojumu un mazu, sulīgu kacenu. Tās sašķērē ar kāpostu ēveli vai sagriež ar nazi. Skābēšanai vislabākais kāpostu smalcināšanas rupjums ir 1,5–2 mm platas strēmeles. Pārāk smalki sagriezti kāposti blīvēšanas laika sadrūp un zaudē apetītlīgu izskatu.

Kāpostus skābē koka, pārtikai piemērotas plastmasas vai nerūsējošā tērauda mucās. Sagatavotā trauka pamatni izklāj ar kāpostu lapām. Tajā ber sasmalcinātos kāpostus, kas samaisīti sāli. Ar koka stampu kāpostus blietē tik ilgi, kamēr izdalās sula.

Kad trauks ir piepildīts, virsu pārklāj ar kāpostu lapām, uzliek slogripu (koka, fajansa) un slogu (parasti – nomazgātu laukakmeni, kas sver 1/10 daļu no kāpostu kopējās masas). ! Slogam ir jābūt tik smagam, lai kāpostu sula nosegtu slogripu, pretējā gadījuma kāposti neieskābs un sāks bojāties.

Kāposti labāk ieskābst un iegūst patīkami skābenu garšu, ja telpas temperatūra ir +20 līdz +25 grādi, tad tie ieskābst 10–12 dienās. Kāpostu ieskābēšanas ātrums ir atkarīgs no telpas temperatūras, jo tā augstāka, jo ātrāk kāposti ieskābst. Tā, piemēram, +20 līdz +22 grādos kāposti ieskābst 15–18 dienās, bet +14 līdz +16 grādos – 20–25 dienās.

Pēc ieskābēšanas trauka virsu notīra: noņem pašu virsējo kāpostu kārtu, nomazgā slogripu un slogu. Kāpostus pārsedz ar tīrā sālsūdenī samitrinātu drāniņu, uzliek slogripu un slogu. Tagad var likt vieglāku slogu, raugoties, lai starp slogripu un ieskābētajiem kāpostiem nebūtu gaisa, bet būtu kāpostu sula.

Ieskābētos kāpostus uzglabā labi vedinātā un vēsā telpā, kur gaisa temperatūra nepārsniedz +6 grādus.

! Lai kāpostus nebojātu pelējums, slogs, slogripa un drāniņa laiku pa laikam ir jānomazgā. Ļoti ieteicams trauku apsiet ar pārtikas plēvi.

! Kāpostu garšas uzlabošanai var pievienot burkānus, dzērvenes, brūklenes, koriandru.

Ja kāpostus griež un skābē vecā mēnesī - tie mīksti vārās, nepūst, ilgi stāv, bet, ja jaunā mēnesī - tie ir cieti un stingri, kraušķīgi. Nu ir pēdējais laiks skābēt kāpostus, lai līdz Mārtiņiem tie kārtīgi ieskābtu un tiktu pienācīgi pasniegti kopā ar zoss vai gaiļa cepeti

Receptes bildes - Uzbrauc ar peli, lai redzētu pārējās bildes, ja tādas ir:

Šai receptei šobrīd nav bilžu.

Lietotāju komentāri (0):

Šai receptei pagaidām nav komentāru. Pievieno savu komentāru caur labās puses izvelni.

 

Dietas Plans, Dieta

 

Receptes Linki:

Pievienot Recepti Drukāšanas versija Pastāstīt draugam par šo recepti Kontaktēties ar administrāciju par šo recepti

Vērtēt šo recepti:
  • Šobrīd 2.32/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vērtējums: 2.3/5 (57 balsis dotas)

Komentēt šo recepti:

Drošibas kods: Kods:

Pāriet uz kategoriju:

Pārējās receptes šajā kategorijā:

Ķirbji ābolu sulā Tomāti un gurķi želejā Zaļo tomātu salāti Lielo gurķu salāti ziemai no Vijas Bietes ar melnajām plūmēm ābolu sulā

- Receptes Apskates Reizes - 9283

 

 


Paldies tev! Tavs komentārs tika pievienots!
Lūdzu aizver šo logu un pārlādē galveno lapu.