Uzgriežama gaļas rulete: Iesūtīja: Laila | Datums: 5 May 2010 Nepieciešamās Izejvielas:

1kg cūkas pavēderes
1 burkāns
50g siera
1 ola
saišķītis pētersīļu un diļļu
4-5 ķiploka daiviņas
dažas lauru lapas
svaigs vai kaltēts timiāns
sāls
pipari

Pagatavošanas Instrukcijas:

Pētersīļus, dilles un 2 ķiploka daiviņas sasmalcina, sajauc ar timiāna lapiņām. Maisījumam pierīvē burkānu skaidiņas, sajauc.
Iemaisi arī skaidiņās sarīvētu sieru.
Visam klāt piesit olu, iemaisa. Cūkas pavēderes gabalu pārkaisa ar sasmalcinātiem pipariem un sāli. Virsū klāj sagatavoto zaļumu maisījumu. Gaļu satin ruletē. Ruleti vairākās vietās ar pārtikas aukliņu stingri pārsien. Pārkaisa ar sāli, pipariem, var pievienot vēl kādas sev tīkamas garšvielas. Aiz sasietajām aukliņām aizbāž pārgrieztas ķiploka daiviņas, lauru lapas, timiāna zariņus.
Stipri sakarsētā pannā nelielā eļļas daudzumā ruleti apgrozot apcep.
Apcep arī ruletes galus.
Ruleti pārliek ietaukotā cepeša veidnē vai arī, ja drīkst, ar to pašu pannu liek krāsnī, kas sakarsētā līdz visaugstākajai temperatūrai, un tūlīt to pazemina līdz 160-170 grādiem. Pārlej gaļu ar nelielu ūdens daudzumu un cep 2 stundas, ik pa brīdim pārlaistot ar pannas šķidrumu un apgrozot. Ja ūdens pannā iztvaikojis, pielej vēl karstu ūdeni. Gatavu ruleti izņem no krāsns, pārklāj ar foliju un stundu patur. Tad to izņem no pannas, tāpat pārklātu atdzesē, noņem auklas. To atvēsina ledusskapī un aukstu sagriež šķēlēs.

Recepte no Pareiza Uztura Receptes © 2019
http://www.pareizs-uzturs.com/receptes/