"Kāzu sapnis" ar bezē gulbīšiem: Iesūtīja: Alial | Datums: 1 May 2010 Nepieciešamās Izejvielas:

Bezē gulbīšiem:
7 olu baltumi
250g cukura
200g pūdercukura
30g cietes

Gulbju "kakliņiem":
5 olu baltumi
200g cukura
200g pūdercukura

Baltajam šokolādes krēmam:
500g baltās glazūras
3 plāksnes želatīna
1l saldā krējuma
6 olas
40ml ūdens
30g vaniļas cukura
20ml ķiršūdens
1,5kg sezonas ogu garnēšanai

Pagatavošanas Instrukcijas:

Bezē gulbīšiem: cepeškrāsni iepriekš uzkarsē līdz 100°C. Atdzesētus olu baltumus un 2/3 cukura puto, līdz masa sāk turēties pie putojamām slotiņām; tad pievieno atlikušo cukuru, pūdercukuru un cieti un turpina putot 2-3 min. Ar konditorejas piltuvi (lielās zvaigznītes formā) masu lēnām izspiež uz cepamā papīra un cep (žāvē) apmēram 3 stundas.

Gulbju "kakliņiem": olu baltumus un cukuru saputo siltā ūdens peldē (pie 45°C), pēc tam aukstā ūdnes peldē, nepārtraukti maisot, atdzesē. Ar kondetorejas piltuvi (mazais zvaigznīšu uzgalis) masu izspiež kā gulbja kaklu (kā jautājuma zīmes bez punkta) uz cepamā papīra. Kaklus cep cepeškrāsnī apm. 90°C.

Krēmam: glazūru izkausē ūdens peldē. Pa to laiku želatīnu uzbriedina aukstā ūdenī. Krējumu saputo. Olas kopā ar vaniļas cukuru un ūdeni siltā ūdens peldē (45°C) saputo krēmveidīgā masā. Pievieno izkausēto glazūru un tajā izšķīdināto želatīnu. Visbeidzot pielej ķiršūdeni un iecilā putkrējumu. Atdzesē, vesumā sarecina. (Bezē un balto šokolādes krēmu var pagatavot iepriekšējā dienā.) Pirms pasniegšanas bezē cepumu ar zāģa nazi gareniski pārgriež. Augšdaļu (cepuri) sadala uz pusēm: puses veido gulbja spārnus. Uz bezē apakšdaļas uzspiež balto krēmu, tajā nostiprina gulbja kaklu un spārnus. Uz šķīvjiem kārto veselas ogas, ogu un augļu šķēlītes, kā arī gulbīšus. Visu viegli pārkaisa ar pūdercukuru.

Recepte no Pareiza Uztura Receptes © 2019
http://www.pareizs-uzturs.com/receptes/