Vēršagaļa sarkanvīnā: Iesūtīja: Alial | Datums: 1 May 2010 Nepieciešamās Izejvielas:

Gaļai:
20 šķēlītes vērša kaulu smadzeņu
1,8-2 kg vērša gaļas filejas
sāls
pipari
140 g vīnogu eļļas
150 g šalotes sīpolu
1 ēdamkarote tomātu mērces
50 g sviesta
1/2 l Burgundija vai sausā Lembergera vīna

Piedevām:
10 kartupeļi
2 šalotes šipoli
2 kg brokoļu
100 g sviestu
1/4 l saldā krējuma
sāls
pipari
muskatrieksti

Pagatavošanas Instrukcijas:

Cepeškrāsni uzkarsē līdz 180 °C. Ūdenī noskalo vērša kaulu smadzenes. Smadzeņu šķēlīšu kārto cepešpannā. Fileju ierīvē ar sāli un pipariem,apcep uz pannas karstā eļļā. Apbrūnināto gaļu kopā ar smadzeņu škēlītēm cep cepeškrāsnī apmēram 20 min, palaikam aplaistot ar cepeša sulu. Gaļu izņem no cepeškrāsns un novieto siltumā.

Nomizo, sasmalcina šalotes un apcep cepeša taukos līdz caurspīdīgumam, tad pievieno tomātu mērci, daļu brūnās pamatmērces un karsē. Pēc brīža pievieno sarkanvīnu im atlikušo pamatmērci. Mērci karsē, līdz tās tilpums ir aptuveni vienāds ar 1/2 l. Izkāš caur smalku sietu, pievieno sviestu.

Kartupeļus nomizo, sagriež šķēlītēs, sīpolus sasmalcina. Pannu ietauko ar sviestu, tajā kārto kartupeļu šķēlītes un šalotes, tās pārkaisa ar sāli, pipariem, muskatriekstu un pārlej ar krējumu. Sautē cepeškrāsnī 30 min. Brokoļus vāra sālsūdenī, līdz tie ir mīksti. Fileju sagriež šķēlēs un uz katras šķēles liek siltas smadzenes, pārlej ar sarkanvīna mērci. Pasniedz ar kartupeļiem un brokoļiem, kurus pārlej ar nelielu daudzumu apbrūnināta sviesta.

Recepte no Pareiza Uztura Receptes © 2020
http://www.pareizs-uzturs.com/receptes/