Sicīliešu kasata (kūka): Iesūtīja: Laila | Datums: 9 Apr 2010 Nepieciešamās Izejvielas:

Biskvītam:
6 olas
100g cukura
120g miltus
šķipsna sāls
smalki rīvētā citrona miziņa

Krēmam:
60g melnās šokolādes
100g marmelādes
500g Ricotta siera
100g pūdercukura
4 ēdk. aprikožu ievārijuma
1 ēdk. apelsīnu liķiera, Grand Marnier vai Cointreau ir ļoti labi
dažas marmelādes konfektes rotāšanai

Pagatavošanas Instrukcijas:

Izcep biskvītu. Sagatavo 23cm cepamo formu - izoderē to ar cepamo papīru vai iezied ar sviestu un izkaisi ar miltiem. Uzkarsē krāsni līdz 180 grādiem. Atdali olu baltumus no dzeltenumiem. Dzeltenumus saputo ar cukuru biezās, gaišās putās. Saudzīgi iemaisi miltus. Baltumus puto kopā ar sāli, līdz tie ir biezi.
Svarīgi ir tos nepārputot, jo tad tie kļūst nespodri un nedod mīklai vajadzīgo gaisīgumu. Dzeltenumiem pievieno citrona miziņu un trijos paņēmienos iecilā baltumā. Mīklu lej formā un cep aptuveni 30 minūtes, līdz tā zeltaini brūna. Izņem no krāsns, ļauj 5 minūtes atpūsties, tad izlobi no formas un pilnība atdzesē uz restītēm.
Šokolādi sakapā. Marmelādi sagriez kubiņos. Ricottu sakul ar pūdercukuru. No siera masas atliec aptuveni trešdaļu virspusei, bet pārējai pievieno šokolādi un marmelādi, samaisi. Ievārījumu samaisi ar liķieri.
Atdzisušu biskvītu sagriez divās ripās. Vienu pārzied ar ievārījumu. Uz tās liec Ricottas masu ar šokolādi un marmelādi. Izlīdzini. Uzliec otru ripu un viegli piespied. Virspusi pārzied ar atlikto siera krēmu un rotā ar marmelādes gabaliņiem.

Recepte no Pareiza Uztura Receptes © 2019
http://www.pareizs-uzturs.com/receptes/