Burkānu salāti: Iesūtīja: Lana Rozenberga | Datums: 23 Sep 2011 Nepieciešamās Izejvielas:

Svaigie burkāni , viegli apgrauzdētas saulespuķu sēklas , majonēze un krējums (1:1), cukurs , sāls.

Pagatavošanas Instrukcijas:

Pieliekot nedaudz pacietības, sarīvējam uz rupjās rīves burkānus (ja ir virtuves kombains, tad pūles ir mazākas), uz pannas viegli apgrauzdējam saulespuķu sēkliņas, jaucam kopā, pievienojam majonēzi (iesaku rosola vai salātu vieglo majonēzi) un krējumu 1:1, kamēr iegūstam vienmērīgu, slapju salātu konsistenci. (krējuma, majonēzes daudzums atkarībā no tā cik pavasarī sulīgi vai sausi burkāni).
Pievienojam cukuru, sāli (pēc garšas). Dekorējam salātu traukā ar dillēm, zaļumiem, dārzeņiem. (jāatceras, ka salāti jālieto pēc iespējas drīzāk, jo burkāniem piemīt niķis- nobrūnēt un apkalst.) Tad raušamies dīvānā, slēdzam iekšā mīļāko raidījumu / seriālu un salātu trauku klēpī- un tik ņukājam iekšā!
P.S. Burkāni ir bagāts vitamīnu avots, satur C, B, D, E, K vitamīnus un A provitamīnu - karotīnu, kā arī dažādas aktīvas vielas, kas uzlabo redzi, nostiprina ādas epitēliju, veicina ēstgribu, uzlabo asins sastāvu. Burkānos ir daudz minerālvielu un mikroelementu un šķiedrvielas. Burkānu enerģētiskā vērtība ir zema, tāpēc burkānus droši var ēst cilvēki, kas vēlas samazināt ķermeņa masu. Burkāni lieliski rada sāta sajūtu, kaut uzņemts niecīgs kaloriju daudzums, turklāt, kā atklājuši zinātnieki, burkānos esošie vitamīni un uzturvielas efektīvi uzlabo garastāvokli.
Savukārt saulespuķu sēklas ir ļoti nozīmīgs E vitamīna, magnija un selēna avots. E vitamīns ir spēcīgs antioksidants – tas pasargā šūnas (plaušās, ādā, acīs, aknās u.c. orgānos) no oksidēšanās resp. "sadegšanas". Tam ir pretiekaisuma darbība, mazina dažu audzēju, aterosklerozes attīstības risku, palīdz uzturēt nervu sistēmas darbību.

Recepte no Pareiza Uztura Receptes © 2019
http://www.pareizs-uzturs.com/receptes/