Lavašu sainīši: Iesūtīja: Lana Rozenberga | Datums: 23 Sep 2011 Nepieciešamās Izejvielas:

1 iepakojums lavaša
pildījums
koka irbulīši (īsie)
Pildījumam: (ar daudzumiem var variēt atkarībā no kārumnieču skaita) sviests, siers, ķirštomātiņi, paprika, zaļumi (lociņi, pētersīļi, dilles), majonēze vai iecienītākās mērcītes (mums tie ir Mango mērcīte un Ananasu mērcīte) Pildījumam var izmantot arī citus iecienītākos dārzeņus (iepriekš apceptus sviestiņā), piem. baklažānus, ķirbjus, kabačus, u.c., kā arī var brīvi variēt ar pārējām sastāvdaļām -ja šķiet par treknu, neizmantot majonēzi vai atteikties no siera, - attiecībā uz sieru- var izmantot jebkuru no Jūsu ģimenes iecienītākajiem sieriem- arī kausēto sieru vai mājas sieru (biezpienveidīgo)-

Pagatavošanas Instrukcijas:

šī recepte ir līdzīgi kā sviesmaizei- kas ledusskapī, to liekam iekšā. Var pievienot arī apceptu maltu gaļu vai sasmalcinātu desu.
Pagatavošana: Sagriežam lavašu 4 daļās, liekam uz pannas (uz cepamā papīra) un uz katras daļas liekam pildījumu.
Lavaša stūrīšus liekam kopā un nostiprinam ar koka irbulīšiem. Liekam pannu uzkarsētā cepeškrāsnī (180 grādi) un cepam, kamēr lavašs iegūst zeltainu brūnumu. Kamēr karsti, lavašu var apsmērēt ar sviesta pikucīti, tad sainītis iegūs patīkamu aromātu un būs vieglāk apēdams (nedrups).

Recepte no Pareiza Uztura Receptes © 2019
http://www.pareizs-uzturs.com/receptes/