zoss

Uz Sākumu / Produkti / Gaļa

Zoss


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Zoss pieder pie produktu - simbolu kategorijas, kas vienmēr saistās ar ar mājīguma, pārticības un ģimeniskuma sajūtu. Pildīta zoss uz galda visu tautu kultūrās asociējas ar svarīgiem svētkiem, kad kopā sanāk visa ģimene un tiek uzaicināti mīļi ciemiņi.

Zoss skaitās viens no gardēžu iecienītākajiem putniem - tās gaļa ir garšīga, maiga un sulīga.

Visgaršīgākā zoss izdodas tad, ja tā ir pildīta un tāds cienasts, neapšaubāmi, ir jebkura galda rotājums un ikvienas mājsaimnieces lepnums.

Šajā receptē pildījumam tiek izmantoti āboli un kartupeļi, jo āboli ir pildītas zoss pagatavošanas klasiskais variants.

Bet pildījumam var arī izmantot griķu biezputru (atsevišķi un kopā ar āboliem), melnās plūmes (atsevišķi un kopā ar āboliem), sēnes (atsevišķi un kopā ar vistas subproduktiem un sīpoliem), kartupeļus, zaļumus, rīsus, auzu pārslas, skābētus kāpostus, rozīnes, riekstus, apelsīnus, citronus un tml. lietas. Ļoti labi iederēsies baltais vīns, ar kuru var bagātīgi apslacīt pildījumu un pašu zosi.

Lai zoss izdotos īpaši garšīga un sulīga, pirms gatavošanas to var uz nakti iemarinēt. Kā marinādi var izmantot kefīru, sālsūdeni, alu, ābolu sulu, gurķumarinādi, sarkano vīnu vai minerālūdeni.

Svarīgi atcerēties, ka cepešpannas maliņas nevar būt zemākas par 5 cm, jo no zoss tecēs tauki.

zoss

Pirmā procesa daļa - sagatavot zosi un pildījumu.

1. Zosi izķidā, kārtīgi nomazgā no ārpuses un iekšpuses, tad kārtīgi ierīvē ar sāli un maltiem pipariem no ārpuses un iekšpuses un uz dažām stundām noliek vēsā vietā (lai garšvielas iesūcas). Ierīvējamajam maisījumam var pievienot arī citas garšvielas pēc savas gaumes (piemēram, majorānu).
2. Pa to laiku nomizojam kartupeļus, sagriežam kubiciņos un vieglā sālsūdenī novāram tikai līdz pusei gatavus.
3. Pēc tam nomizojam ābolus, izņemam serdi un sagriežam gabaliņos.
4. Sajaucam pusgatavos kartupeļus ar āboliem un gaidam, kad zoss ir gatava pildīšanai.
5. Kad zoss noteikto laiku ir nostāvējusi, piepildam to ar kartupeļu - ābolu maisījumu un, ja zoss ir ļoti liela, aizšujam (vislabāk ar kulinārijas adatu un noteikti ar baltiem diegiem, bet var izlīdzēties arī citādi, diegiem jābūt stingriem un no dabīgām šķiedrām).
6. Lai cepšanas laikā zoss kājas nepārkalstu, tās pēc iespējas ciešāk sasien kopā.
7. Zoss kaklu un spārnus vajadzētu "apģērbt" cepurītēs no pārtikas alumīnija, lai cepšanas laikā tie nepārkalstu un neskartu krāsns sienas (tad visapkārt būs nevis aromāts, bet deguma smaka).

2z.JPG

Tālāk domājam par cepšanu.

1. Cepešpannu izsmērē ar sviestu, uz tās uzlej ūdeni apmēram 1,5 cm augstumā un uzliek pildīto zosi uz muguras, bet pēc apmēram 20 minūtēm zosi apgriež uz vēdera. Tālākajā cepšanas gaitā zosi apgroza ik pusstundu.
2. Lai garša būtu vēl efgektīgāka, zosi pirms cepšanas var iesmērēt ar ingveru, medu,sinepēm, ķiplokiem, majonēzi, adžiku vai krējumu - atkarībā no savām vēlmēm un garšas sajūtām.
3. Cepeškrāsni iepriekš sasilda līdz +200C, liek tajā zosi un cep apmēram 2 stundas. Cepšanas sākumā temperatūra jāsāk palielināt līdz +250C - 270C, cepšanas vidū tā jānoregulē līdz +220C, bet cepšanas beigās temperatūrai jābūt līdz +180C - 200C. Labāk, lai temperatūra ir zemāka un zoss gatavojas ilgāk, nekā tā apdeg.
4. Ja jūti, ka zoss virsma sāk piedegt, to var pārklāt ar foliju. Var darīt arī tā, ka zosi jau no paša cepšanas sākuma ietin folijā, bet tad folija pirms cepšanas beigām ir jānoņem, jo mēs gribam, lai zoss ādiņa būtu patīkami kraukšķīga.
5. Kad zoss cepjas, no tās uz pannas notek tauki. Ar šiem taukiem laiku pa laikam zosi aplaistiet - tas ēdienam piešķirs papildus garšu.

zoss

Sadarbībā ar basha.lv

Agnese Marhele @ 2011-09-20 14:44:20

Kāpēc gaļā ir vairāk kaitīgo ķīmisko vielu nekā augos?  Atpakaļ  Pievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārus


Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites