natre

Uz Sākumu / Produkti / Dārzeņi un zaļumi

Veselīgā nātre


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Tik daudz nepatīkamu brīžu, cik sagādā nātre, šķiet, nesagādā neviens cits augs. Tā dzeļ rokās, kad jāravē dārzs, sitas gar kājām pļavā un dažviet izveido tik raženu audzi. Taču sakāmvārds māca: „Ja nevari ienaidnieku uzveikt, padari to par savu sabiedroto.”

Nātre šādam nolūkam der it labi.

Ārstniecības nolūkos vislabāk izmantojamā tieši divmāju nātre Urtica dioica, kas pirmā steidz sveikt pavasarī mūsu dārzos.

      Nātres lapas ir īsta vitamīnu krātuve. Ne velti tās iekļautas gandrīz visu vitamīnu tēju sastāvā. Askorbinskābs jeb C vitamīna vien nātrē ir četras reizes vairāk nekā citronos, bet vērtīgā vitamīna K krietni vairāk nekā spinātos un kāpostos.

      Nātre ir neaizstājams līdzeklis asins sastāva uzlabošanai. Tā tīra asinis un uzlabo to sastāvu, kas palīdz justies možākam. Nātre atdzīta arī par lielisku līdzekli hemoroīdu un impotences ārstēšanā.

      Šķiet, ka pasaulē nav tāda sevi cienoša kosmētikas ražotāja, kurš neizmantotu nātri, izgatavojot līdzekļus pret ādas novecošanos. Taču šādos nolūkos nebūt nav jātērē nauda dārgiem rūpnieciski ražotiem līdzekļiem, ja mājas apstākļos var ātri un viegli pagatavot masku ar jaunajām nātrēm. Šim mērķim nātres saberž putriņā, samērcē tajā marles masku, seju noskalo ar siltu ūdeni un uzklāj sagatavoto masku sejai uz 20 – 25 minūtēm. Laiku pa laikam masku noņem un samitrina nātru putriņā, lai tā visu procedūras laiku būtu nedaudz mitra.

      Arī pret dažādām galvas ādas problēmām nav labāka līdzekļa par nātri. Pavasarī matu skalošanai var izmantot svaigu nātru sulu, bet ziemai savākt nātru lapas un saknes, no kurām gatavo uzlējumu matu skalošanai un galvas ādas ierīvēšanai. Turklāt nātru saknēm piemīt krietni labākas dziednieciskas īpašības, jo tajās uzkrājušies arī dabīgie cukuri un vērtīgas minerālvielas.

Agnese Marhele @ 2008-02-02 11:02:24

Topinambūrs  Atpakaļ     Tālāk  ŽeņšeņsPievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārusVārds: viktorija 19/05/10 5:49 pm
paldies jus man ļoti palidzejat
jusu natre tiešam ir veselīga uztura
kur jus ta iemacijaties ja nav noslepums?????
varat man arī iemacit???

Vārds: anda 18/10/11 3:55 pm
kucisms

Vārds: oj 18/10/11 3:56 pm
ei drazties un sexu taisit!

Vārds: Kory 08/01/12 6:10 am
That hits the taregt dead center! Great answer!
Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites