Uz Sākumu / Produkti / Dārzeņi un zaļumi

Topinambūrs


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Cilvēkus izsenis pievilcis šī auga īpašais dzīvības spēks, tā spēja izdzīvot ekstremālos apstākļos un dot augstāku ražu salīdzinājumā ar citiem sakņaugiem.

Topinambūrs ir lielisks veselīga uztura līdzeklis un īsts brīnumlīdzeklis tautas medicīnā.

Senas tautas receptes vēsta, ka topinambūru izmanto vairāk kā divdesmit slimību ārstēšanā.

Smaržīgā, spēcīgā sakne palīdz, piemēram, sirds slimībām, gastrītam, aizcietējumiem, saaukstēšanās slimībām, darbaspēju zudumam un ādas veselīguma uzlabošanai.

Eiropieši pirmo reizi topinambūru ieraudzīja 1586. gadā, kad tika dibināta Virdžīnijas kolonija. Pirmā plaša mēroga eiropiešu iepazīstināšana ar šo kultūraugu notika traģiskos apstākļos, tā bija saistīta ar Kanādas piekrastes atklāšanu un apdzīvošanu.

Lielā sausuma dēļ 1612. gadā sākās bads un tikai topinambūra saknes, kas pēc savas uzturvērtības ir līdzīgas kartupeļiem izglāba ieceļotāju dzīvību. Francijā topinambūru ieveda franču jūrnieki pēc 1605. gada ekpedīcijas uz Leskarbo.

Nosaukumu „topinambūrs” šis dārzenis ieguva no indiāņu cilts nosaukuma „Tupinamba”.

Pateicoties savām garšas un ārstnieciskajām īpašībām, šis sakņaugs ļoti ātri izplatījās visā Eiropā. Baltijā topinambūrs tika ievests no Vācijas.

Topinambūra bioloģiski aktīvo vielu saturs padara šo augu ļoti perspektīvu izmantošanai diētisku pārtikas produktu ražošanā, kā izejvielu augstvērtīgu medikamentu iegūšanā, gan arī lopbarībā.

TOPINAMBŪRS VESELĪBAI (RECEPTES)

* Pie saauksēšanās. Topinambūra sakni labi nomazgā un izspiež sulu. Iesnu un saaukstēšanās gadījumā pilina degunā 4 reizes dienā.

* Sejas ādas uzlabošanai. Topinambūra saknes nomazgā un smalki sarīvē. Uzklāj uz sejas ādas plānā kārtiņā. Masku patur 30 minūtes. Noņem masku un nomazgā seju ar siltu ūdeni, un ieziež ar vitaminizētu krēmu.

* Gremošanas sistēmas uzlabošanai. Vienu ēdamkaroti topinambūru pulvera aplej ar divām glāzēm verdoša ūdens. Atdzesē, izkāš caur marli un izdzer pa vienai glāzei 2 reizes dienā aptuveni 15 minūtes pirms ēšanas.

Avots: topinambo.lv

Agnese Marhele @ 2009-11-11 12:49:33

Tomāti  Atpakaļ     Tālāk  Veselīgā nātrePievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārusVārds: Rahul Gupta 03/04/11 12:49 pm
Looking for a topinambur supplier to India.. Kindly contact me at etahchicory@gmail.com
Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites