mate teja

Uz Sākumu / Produkti / Tējas

Tēja : Mate


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Mate ir negrauzdēta Dienvidamerikas akmeņozola lapu tēja, kas aktivizē ķermeņa darbību, nostiprina imūnsistēmu, samazina stresu, uzlabo mentālo darbību. Mate ir vienīgais zināmais augs, kas līdzīgi kā melnā un zaļā tēja satur kofeīnu.

Matē tēja tiek pagatavota īpašā traukā Kalabass. To parasti veido vai nu no īpašas koksnes, vai arī no izdobta ķirbja.

Matē tēja nav iedomājama bez īpašas bombidžjas tievas caurulītes no metāla vai niedrēm. Bombidžjas galā parasti ir uzgalis, kas kalpo kā filtrs, lai sīkās mate daļiņas neiekļūtu caurulītē un pēc tam mutē.

Šī tēja tiek lietota lai nomāktu apetīti. Lai diēta būtu iedarbīgāka, tēju nepieciešams dzert 15 minūtes pirms ēšanas. Matē tēja palīdz novērst aizcietējumus.

Veikalos var iegādāties trīs mate paveidus – zaļais, grauzdētais jeb melnais vai aromatizētais -, taču īstie tējas cienītāji atdzīst tikai zaļo – tā ir veselīga un garšīga.

Mate pagatavošana atšķiras no tradicionālu tēju pagatavošanas. Kalabasā ieber aptuveni septiņas karotītes mate biezumu, aplej ar apmēram 70 º C karstu ūdeni, lai mate lapiņu aromāts atveras, karstākā temperatūrā tas ātri pazūd.

Mate var pagatavot ar aukstu ūdeni – aplejot un tad vēl pievienojot citrona vai apelsīna sulu. Šis dzēriens veldzē slāpes karstajās dienās un dod enerģiju.

Mate cocido con leche savukārt ir dzēriens, kurā ūdens vietā tiem izmantots līdz 60 º C uzkarsēts piens. Aplejot lapiņas, ļauj ievilties un nokās.

Klasiskā dzēriena aizstāvji droši vien nevar iedomāties, ka mate teju dzer no krūzītes. Protams, to var darīt, ja gribi pagaršot šo tēju.

Agnese Marhele @ 2008-02-29 08:02:45

Liepziedu tēja  Atpakaļ     Tālāk  Tēja – tievēšanas līdzeklisPievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārusVārds: Matea 03/03/10 1:38 pm
Vairāk par Matē var uzzināt..

Vārds: oskars 24/11/10 1:59 pm
Argentiiniesshi parasti teeju dzer jau ar ieprieksh sagatavotu uudeni termosaa (uz ielas, kafejniicaas, mashiinaa,utt.) , lieto daudz cukuru , kalabasaa ber iekshaa 2/3-3/4. dalas teejas, pievieno cukuru un pielej uudeni. Teeja tieshaam garshiiga. Bet tam ir arii sociials raksturs, liidziigi kaa tas ir ,kad Juus ar draugiem/draudzeneem dzeriet kafiju vai labu teeju un apsrieziet dziives aktualitees;)...

Vārds: wwws 04/03/11 10:33 pm
vai amate teja ir garšīģa? ne fu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vārds: ričards 04/03/11 10:35 pm
teja mate ir garsiga ko? ne,ja
Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites