Ogas

Uz Sākumu / Produkti / Augļi

Smiltsērkšķi


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Smiltsērkšķi ir ļoti ražīgs dekoratīvs koks. Rudenī tas bagāts ar oranžiem smiltsērkšķiem.

Smiltsērkšķu ogas ir skābas un ļoti bagātīgas ar vitamīniem. Ēdot smiltsērkšķus būtiski papildinās vitamīni jūsu organismā.

Rudens laikā tās lieto svaigā veidā, žāvētus, gatavo ievārījumus, lieto pie pamatēdieniem, no tiem pagatavo gardu sulu un medicīniskus preparātus.

Tie satur taukos šķīstošus vitamīnus: C, B, PP, K, E F, K1. Smiltsērkšķi satur minerālvielas – dzelzi, mangānu, varu. Tie satur karotenoīdus – veicina brūču un ievainojumu dzīšanu. Tie satur serotīnu – noņem uzbudinājumu, ārstnieciski iedarbojas pret audzējiem. Smiltsērkšķi satur pektīnus - izvada no organisma smagos metālus, izvada alkoholu un citas kaitīgas vielas. Smiltsērkšķa skābumu galvenokārt veido ābolskābe un vīnskābe un nedaudz arī citronskābe.

Smiltsērkšķi ārstē ādas slimības, aknu slimības, gremošanas trakta slimības,novērš nogurumu, palīdz pret aterosklerozi, aizkavē holesterīna uzsūkšanos.Smiltsērkšķi remdē sāpes un sadziedē iekaisumus.

Smiltsērkšķu izstrādājumus iesaka lietot gan slimības, gan diētas laikā, jo tie lieliski uzlabo veselības stāvokli, stiprina imunitāti, baro ādu un pasargā organismu no novājināšanās. Tāpat, šis augs palīdz arī dzimum mazspējas gadījumos.

Smiltsērkšķus iesaka lietot arī grūtniecēm kā arī maziem zīdaiņiem.

Neatšķaidīta smiltsērkšķu sula ir stipra – tai var pievienot ūdeni, pienu, ķirbju sulu, burkānu sulu.

Sulu var uzglabāt 1 gadu, rūgšanu novērš uzvārīšana.

Smiltsērkšķu eļļa mazina sāpes un tā veicina audu granulāciju un epitēlija atjaunošanos.

Smiltsērkšķus var lietot arī skaistumkopšanā pret apdegumiem, ekzēmām, deguna iekaisumiem un ginekoloģiskiem iekaisumiem.

Agnese Marhele @ 2009-10-14 22:00:12

Plūme  Atpakaļ     Tālāk  Svītijs ( Ķīnas apelsīns )Pievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārusVārds: Inese 22/11/09 7:40 pm
Smiltsērkškus lietoju lai uzlabotu pašsajūtu un tiktu vaļā no gripas. Varu ieteikt arī citiem vietiņu kur var nopirkt labas kvalitātes mantu- veikals.spats.lv

Vārds: Zinaīda 06/04/10 1:34 pm
Smiltsērkšķim ir arī būtiska nozīme krūts vēža slimnieku ārstēšanā, pateicoties spējai samazināt oksidatīvā stresa izraisītās sekas.

Vārds: Mattie 03/08/11 11:59 pm
I really appreciate free, scuicnct, reliable data like this.

Vārds: Madara 04/10/11 1:45 pm
SMILTSERKSKU SULA 0,5l pudelīte - 2,00 ls Lai saglabātu vitamīnus un svaigu garšu, smiltsērkšķu sula nav pasterizēta, bet sasaldēta uzreiz pēc izspiešanas, tai pievienots cukurs 14%. Regulāri dzerot, ieteicamais vitamīnu „kūres” ilgums 3 nedēļas, kam seko 10 dienu pārtraukums. Bezmaksas piegāde Rīgā un Jūrmalā! 22138734 :)

Vārds: Ilga 02/11/11 4:13 am
Ludzu, atrakstiet latiinisko nosaukumu.
Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites