Uz Sākumu / Skaistumkopšana / Rokas

Roku kopšana


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Rokas ir tās mūsu ķermeņa daļas, kuru āda ikdienā cieš visvairāk. Rokas katru dienu ir pakļautas nelabvēlīgai apkārtējās vides, laikapstākļu (īpaši aukstuma, mitruma un vēja), kā arī sadzīves ķīmijas iedarbībai. Katrs mazgāšanas un tīrīšanas līdzeklis satur ķimikālijas, kas kaitē roku ādai; pat regulāra dārzeņa un augļu mazgāšana un tīrīšana iespaido roku izskatu. Mājas darbi, protams, ir jāveic, bet arī par rokām, kuras tos dara, ir nepieciešams parūpēties. Un te nu vērts atcerēties tautas metodes, kā bez dārgas kosmētikas iemantot maigu roku ādu.

Daži ieteikumi roku kopšanā:

Ieziediet rokas ar krēmu pēc katras mazgāšanas reizes. Laba doma ir nolikt pa krēma tūbiņai visur, kur regulāri mazgājat rokas, - vannas istabā, virtuvē, darbavietā u.c. Nav obligāti lietot rūpnieciski ražotos krēmus – rokas var tikpat labi ieziest ar kvalitatīvu mandeļu eļļu vai auksti spiestu olīveļļu, kam piepilināti šķīstošie A un E vitamīni.

Veicot visus mājas darbus – mazgājot grīdas, traukus u.c., lietojiet gumijas cimdus.

Rudenī un ziemā vienmēr velciet vilnas vai siltas ādas cimdus.

Pēc dārzeņu un augļu tīrīšanas ieteicams ierīvēt rokas ar citrona sulu, kura labi noņem netīrumus un izlīdzina ādu.

Pirms gulētiešanas vienmēr ieziediet rokas ar barojošu krēmu vai eļļu. Krēma iedarbība būs spēcīgāka, ja pa nakti rokās uzvilksiet frotē vai kokvilnas cimdus.

Rokām, īpaši ar tendenci uz apsārtumu vai zilganumu, ieteicamas regulāras sālsūdens vanniņas; arī kontrastpeldes, pamīšus iemērcot rokas karstā un aukstā ūdenī.

Arī rokām nepieciešama regulāra attīrīšana no atmirušajām ādas šūnām. Šim nolūkam var izmantot tos pašus skrubjus, ko lieto pārējam ķermenim, - kafijas biezumus, sāli utt.

Vismaz reizi nedēļā jālieto maska rokām. Uz rokām var likt tās pašas maskas, kas domātas sausai sejas ādai – ar saldo krējumu, olas dzeltenumu u.c. Ideāla roku maska ir maltā gaļa, kad tā tiek mīcīta kotletēm. Pēc maskas rokas nav vēlams uzreiz mazgāt ar ziepēm.

Sausām un sasprēgājošām rokām ideāli piemērotas ir parafīna vanniņas. Tās piedāvā vairums skaistumkopšanas salonu, un tās var veikt arī mājas apstākļos. Veicot šādu procedūru ikreiz pēc manikīra(vismaz reizi mēnesī), roku āda vairs nebūs sausa. Tomēr šādas vanniņas nav ieteicamas infekcijas slimību gadījumā, kā arī tad, ja uz rokām ir vaļējas brūcītes.

Agnese Marhele @ 2010-04-25 19:09:55

Nagi - Tava vizītkarte  Atpakaļ     Tālāk  Roku maskas un peldesPievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārus


Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites