Augļi

Augļi

Gandrīz visi augļi  nesatur taukvielas, tādēļ tiem, kuri skaita kalorijas, nav jābaidās katrā ēdienreizē apēst kādu augli. Labākais veids, kā uzsākt jaunu dienu, ir – apēst daudz augļu. Vairumu augļu var savstarpēji kombinēt, un kā uzkodas ļoti ieteicami augļu salāti. Kopā ar riekstiem vai sēklām tie būs lieliska ēdienreize, kas dos enerģiju, gan sāta sajūtu. Vairums augļu labi garšo arī kopā ar sieriem un asiem ēdieniem.

Augļi vairs nav tikai sezonas produkts: kaut gan daudzus no tiem audzē dažādās vietās visā pasaulē, ar dažādiem transporta veidiem tos iespējams ātri piegādāt. Nevajag aizmirst, ka labs vitamīnu avots ir arī žāvēti auļi


Dārzeņi un zaļumi

darzeni

Dārzeņi – pilnvērtīga uztura neaizstājama sastāvdaļa. Dārzeņi ir augi, kuru sulīgās daļas – lapas, augļus, stumbrus, sīpolus, saknes – izmanto uzturā. Dārzeņi ir galvenie šķiedrvielu piegādātāji organismam. Tie pozitīvi ietekmē vielmaiņas procesus, organisma izturību pret slimībām.


Gaļa

gaļa uzturā

Gaļas ēdieni uzturā tiek lietoti gandrīz ikdienas. Gaļa – dzīvnieku valsts produkts, viens no galvenajiem olbaltumvielu avotiem cilvēka uzturā. Gaļu iegūst no kautiem dzīvniekiem. Gaļa sastāv no muskuļaudiem, taukaudiem, saistaudiem un kauliem.

 


Garšvielas

Garšvielas.jpg

Garšvielas piešķir ēdienam īpašu garšu un aromātu. Garšvielas padara Tavus pagatavotos ēdienus piesātinātākus un baudāmākus. Palutini savas garšas kārpiņas. Nebaidies eksperimentēt virtuvē! Noteikti pamēģini kādu jaunu garšvielu buķeti.

Graudaugi

Graudaugi

Uztura piramīdā mēs uzskatāmi varam redzēt, ka ēdienkartes svarīgākā daļa ir graudaugu produkti maize, putra, muslis un makaroni.

Graudaugi atrodas mūsu uztura piramīdas pamatnē un ir uztura galvenā sastāvdaļa.


Piena produkti

Piena produkti

Piena produkti  mūsu iepirkuma groziņā ir gandrīz katru nedēļu. Tas ir piens, jogurts, siers, kefīrs, paniņas, biezpiens, sūkalas, krējums (saldais un skābais) un sviests.

Šie produkti papildina mūsu ēdienkarti un svarīgi lai izvēlaties labākās kvalitātes vietējos ražojumus, bez piedevām.


Rieksti

rieksti

Rieksti pasaulē satopami plaša klāstā. Kaut arī rieksti ir bagāti ar kalorijām un taukiem, tomēr tie nesatur holesterīnu! Rieksti ir lielisks palīgs ceļā uz veselīgu uzturu! Tie stimulē smadzeņu darbību. Katram riekstam ir īpaša garša un tie lieliski papildina tavu ēdienkarti.


Sēnes

gaļa uzturā

Varbūt Tu ļoti mīli sēņot. Bet vai Tu esi padomājusi, kā sēnes ietekmē mūsu organismu?
Svaigas sēnes ir visvērtīgākās. Tajās ir 90% ūdens, aminoskābes, apmēram 1% tauku, 3-5% olbaltuma un apmēram tikpat daudz ogļhidrātu kā dārzeņos.Sēnes cīnās pret mūsu organisma vīrusu saslimšanām, normalizē gremošanas trakta un sirds - asinsvadu sistēmas darbību.
No daudzām sēnēm gatavo zāles un citas ārstniecības vielas.

Sadarbībā ar basha.lv


Sulas

auglu-sulas

Minerāliem un vitamīniem bagātās svaigi spiestās augļu sulas un dārzeņu sulas nepieciešamas katra veselībai un enerģijai. Svaigi spiestas sulas veicina enzīmu veidošanos kuņģī (zarnu traktā). Tajās esošie fermenti ir lieliski palīgi pie elpošanas, un tie aktivizē vielu uzsūkšanās procesus, palīdz izvadīt kaitīgās vielas no organisma.


Tauki

tauki

Tauki uzturā  ir nepieciešami ikvienam. Ir  divu veidu tauki - dzīvnieku tauki un augu tauki. Taukus pārtikā var sastapt itin bieži. Šajā nodaļā tiks apskatīti tauku paveidi - konkrēti pārtikas produkti.

 


Tējas

zalu-tejas

Zāļu tējas ir lielisks palīgs mūsu veselībai. Savāktām tējām no dabas piemīt lieliskas veselības īpašības. Tās ir īpašas ar savu neparasto aromātu un garšu, bet ne velti jau kopš seniem laikiem zāļu tējas tiek uzskatītas par organismam nepieciešamām arī svara kontrolēšanai. Attiecīgām augu tējām piemīt īpašības, kas var ietekmēt gan apetīti, gan vielmaiņas procesu veicināšanu, gan tauku šķelšanu.


Zivis

zivis

Zivis ir lielisks skaituma un veselības avots. Lietojot zivis uzturā – tu izvairīsies no dažādām slimībām(no bronhīta, vēža, depresijas, diabēta un daudz citām slimībām).


Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites