Uz Sākumu / Produkti / Dārzeņi un zaļumi

Mārrutki


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Intresanti, ka mārrutki aug visur. Pat Grenlandē, kur izņemot kā sniega un ledus vispār nekā nav. Līdz 16. gadsimtam Eiropā mārrutkus izmantoja tikai kā ārstniecības augus, pie kam ar tiem ārstēja pilnīgi visu - sākot no iesnām un beidzot ar aknu slimībām. Šodien ir vieglāk pateikt kādas slimības mārrutki neārstē.

Barojošo vielu ziņā mārrutki ir vērtīgāki par kāpostiem, bietēm un burkāniem, bet tikpat daudz C vitamīna kā upenēs un mežrozītēs. Mārrutki satur glikozi, lizocīmu un gandrīz pusi Mendeļejeva tabulas minerālvielu, tāpēc kalpo kā spēcīga barjera dažādām parazītu un mikrobu izraisītām saslimšanām.

Ja uz galda pastāvīgi atrodas rīvētu mārrutku trauciņš un cilvēks tos regulāri lietos, viņam tiks nodrošināta bakteriocīda aizsardzība, mārrutki rūpēsies žults un urīnu dzenošu efektu, kā arī attīrīs asinis.Ja katru dienu reizes 2 tiks apēsta tējkarote rīvētu mārrutku ar medu, cilvēks var cerēt uz to, ka sen iegūts gastrīts viņu pārstās mocīt.

Mārrutki ir laba piedeva pie jebkura ēdiena. Mārrutkus sasmalcina gaļas maļamajā mašīnā, uz katru pus kilogramu masas pievieno pus litru verdoša ūdens, pēc garšas pieliek cukuru vai medu, 1 glāzi ābolu etiķa un nedaudz sāls. Labi samaisa un pēc 2 vai 3 stundām mērce ir gatava.


Mārrutkus var pievienot zupai. Vāra parasto dārzeņu zupu un pirms uguns noslēgšanas pievieno pus glāzi rīvētas mārrutka saknes vai arī gatavo mārrutku mērci.

Sadarbībā ar basha.lv

Agnese Marhele @ 2011-07-20 17:35:45

Kolrābji  Atpakaļ     Tālāk  PaprikaPievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārus


Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites