Mācēt relaksēties

Uz Sākumu / Skaistumkopšana / Ķermenis

Mācēt relaksēties


Kāzu Pakalpojumu Katalogs
Dietas Plans, Dieta

Varbūt vērts padomāt?
 
Kad jūs esat nervozi, satraukti vai nospiesti, nepieciešams atslābināties jeb relaksēties. Taču kā to izdarīt? Parasti to nezin, un tā mūsu acis redz tik parasto satraukto cilvēku, kurš ir sasprindzis kā atspere.
 
Cilvēks gan mēģina relaksēties, taču kļūst arvien saspringtāks. Nespēdams salauzt šo burvju loku, viņš vienkārši aizdedzina cigareti vai pastiepj roku pēc dzēriena glāzes.
 
Kāda sieviete teica, ka, cenšoties relaksēties, viņa veselu nedēļu nav varējusi iemigt. "Tas izklausās pēc paradoksa", viņa sacija,"es vienkārši kļūstu vājprātīga, cenšoties relaksēties, bet nezinu, kā to izdarīt". "
 
Jūs zinājāt, cieta grīda relaksācijai ir labāka nekā mīksts dīvāns. Esmu pārliecināta, ka arī jums tā ir gadījies. Jūs noteikti atminēsiet kādu vienkāršu piemēru, kad jūs meklējāt kādu svarīgu dokumentu savā galdā un nevarējāt to atrast. Pēc tam jūs to meklējāt arvien ātrāk un ātrāk, un beidzot jūs apvainojāt savu vīru, ka viņš esot to nolicis nevietā. Pēc tam, kad bijāt nomierinājusies, vēlreiz visu mierīgi pārskatot, jūs meklēto atradāt tieši tur, kur tam arī vajadzēja atrasties. 
 
Jūs vairākas reizes SKATĪJĀTIES uz TO, vienīgi NEREDZĒJĀT, jo jūsu redzi traucēja saspīlējums. Nav gala trikiem, ko izspēlē šāda saspringtība, ja tam atļauj kļūt par ieradumu. Jūsu prātu tā pārpilda rūpes un raizes, ka jūs nespējat lietas pareizi saskatīt. Kas notiek, kad jūs gribat relaksēties, bet nevarat? Parasti jūs sevi dzenat, kamēr kļūstat vēl nervozāki. Tas radies no mūslaiku cilvēka trakās steigas. Viņš steigā strādā, steigā ēd, steigā mīl un steigā pat atpūšas.
 
Skaistas kontemplatīvas dzīvošanas māksla ir galīgi aizmirsta. Ikviens ir pārāk aizņemts, tādēļ ari neirastēnija, bezmiegs, nervozas sirdskaites, aizcietējumi, gremošanas traucējumi, galvas sāpes un citas slimības, kas radušas no relaksācijas trūkuma.
 
Mentālais nemiers bieži izsauc ķermeņa slimības. No tā izriet, ka auguma ārstēšana vien ne vienmēr būs pietiekoša, jo arī prātam ir nepieciešama dziedināšana.
 
Pēc psihosomatiskās medicīnas koncepcijas čūlas un artrīts var rasties kā sekas tādām emocijām, kā bailes, skaudība, dusmas, greizsirdība.u.c.
 
Mēs neapzināmies, zem kāda sloga cilvēks dzīvo lielajās pilsētās. Tas bieži priekšlaicīgi padara viņu vecu un slimu, nervozu, nogurušu no dzīves un bailēm no nāves. Pavērojiet ļaudis kādā dzīvā ielā. Viņu sejas ir sasprindzinātas no rūpēm, bailēm un vilšanās. Bieži var redzēt, ka viņi runā paši ar sevi, rauc pieri, krata galvu. Rodas iespaids, ka viņus kāds vajā. Viņus satrauc un apmulsina tādas niecīgas lietas, kā nevietā noliktas cigaretes, pazudusi sērkociņu kastīte. Viņu dzīvei trūkst prieka, tā vienkārši ir nepārtrauktu un nebeidzamu darbu rinda.
 
Relaksācijas svarīgumu nekādā gadījumā nevajag par zemu novērtēt; ikvienam cilvēkam .ir jāiemācās tās tehnika.
 
Ķermeņa un prāta relaksācijai Jogas treniņos vienmēr ir bijusi galvenā loma.' Jogi apzinās, ka neviens cilvēks nevar sasniegt garīgo apgaismību, ja viņa prāts nav stingrs un mierīgs, ja 'viņa muskuļi ir sasprindzināti un stīvi. Jogu meditācijās prātam jābūt absolūti mierīgam. Tādēļ viņi ir izgudrojuši speciālus fiziskus un mentālus vingrinājumus, kas pakāpeniski relaksē prātu un muskuļus. 
 
Šie vingrinājumi ne tikai dod iespēju cilvēkam pārvaldīt savas domas un emocijas, bet palīdz padarīt lokanus arī viņa stīvos audus un muskuļus. Pastāvīga šo vienkāršo relaksācijas vingrinājumu prakse padarīs jūs spējīgus "izmest no galvas" un atvairīt visas nevēlamās domas tādā pat veidā, kā jūs nodzēšat gaismu, kad tā jūs traucē. Jogā ir auguma pozas, kas nomierinoši iespaido prātu. Piemēram, lotosa pozā sēž, praktizējot meditāciju un koncentrāciju. Fiziskā poza iespaido prātu, un arī otrādi. Ja cilvēks, kurš jūtas nospiests, nopeldas, ātri skrien vai met kūleņus, viņš uzreiz sasparojas. Līdzīgā kārtā ērti uz dīvāna atlaidies cilvēks tūliņ pietrūkstas kājās, dzirdot labas vai ļaunas satraucošas ziņas.
 
Pilnīgi relaksēts muskulis izlādē ļoti maz elektrības. Ja ķermenis ir relaksējies un mierā, tas gandrīz neizlieto dzīvības enerģiju, ko Joga sauc par prānu. To, ka lielākā cilvēku daļa nezin, kā relaksēties, parādīja dr.Ed.Jēkabsons Čikāgā, kurš bija izgudrojis aparātu relaksācijas pakāpes pārbaudei. Novērojot dzīvniekus un to dzīves veidu, Jogi atklāja, ka tīģeris un leopards ir labākie paraugi spējai pilnīgi relaksēties. Novērojiet kaķi, kas ir tīģeris miniatūrā, kā tas staipās un žāvājas, cik ļengans kļūst tā augums, kad tas atpūšas. Mēģinot to pacelt, tas karājas jūsu rokās kā mitrs dvielis. Kad jūs esat noguruši, mēģiniet imitēt kaķi, un, relaksējušies, guliet uz paklāja.
 
Antuanetes Donelli rakstā bija teikts "īsa atpūta uz cietas grīdas atbrīvo no nervu sasprindzinājumiem". Tajā teikts, ka kāda ļoti aizņemta sieviete administratore savu jaunavīgo vitalitāti piedēvē gulēšanai uz grīdas bez spilvena, kad vien viņa jūt vajadzību relaksēties. Viņa saka, ka pat piecu minūšu ilga atpūta uz grīdas atšķetina viņas nervus un aizdedzina viņā jaunu dzirksteli. Viņa ieteic to pašu vieglos bezmiega gadījumos un saka, ka ikviens var "izlocīt" sasprindzinājumu no organisma ar stiepšanos, staipīšanos un locīSanos no galvas līdz kājām vien.
 
Cilvēks var relaksēies arī labi palutinot sevi ar patīkamām sejas un ķermeņa procedūrām. Sejas masāžas, ķermeņa masāžas paceļ mūsu garu daudz augstāk par ikdienas rūpēm un ļauj izbaudīt dzīvi un skaistos momentus, ko tā sniedz. Masāžas palīdz cilvēka ķermenim atbrīvoties un ar smaidu uztvert visu apkārt notiekošu, nevis ar sasprindzinājumu un nervozitāti. Atpūties un relaksējies cilvēks ir laimīgs cilvēks. 

Agnese Marhele @ 2009-10-18 13:07:20

Liekie matiņi: kā ar viņiem cīnīties  Atpakaļ     Tālāk  Manikīrs vīrietim. Apkaunojums vai vajadzība?Pievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārus


Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites