Ķiploks

Uz Sākumu / Produkti / Dārzeņi un zaļumi

Ķiploks


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Par Ķiploka dzimteni uzskata Irānu, Ķīnu un Kazahiju.

Senie romieši bija pārliecināti, ka ķiploki piedod spēku un tiprina garu, tāpēc tos lietoja leģionāri, lai vairotu drosmi un spēju nicināt nāvi.

Mūsu senči kiplokus iekšķīgi lietoja saukstēšanās, malārijas, reimatisma, podagras, cingas un vēdera uzpūšanās gadījumos, bet ārēji - pie psoriāzes, migrēnas, kārpām un matu izkrišanas. Ķiploki vienmēr tika uzskatīti par spēcīgiem antiseptiķiem un pretindi. Senie dziednieki uzsvēra ķiploku lieliskās spējas atjaunot audus.

Mūsdienās ir pierādīts, ka, ja cilvēks regulāri lieto ķiplokus 4 gadu garumā, tad bioloģiskā nozīmē viņš ir par 15 gadiem jaunāks nekā viņa vienaudži.

Šodien arī atzīst, ka ķiploki paaugstina organisma imunitāti infekciju un saaukstēšanās gadījumos, palīdz mazināt nogurumu pēc smagas fiziskas slodzes, samazina asinsspiedienu, uzlabo sirds darbību, stimulē gremošanas procesus, mazina aterosklerotiskas izmaiņas asinsvados un paplāšina tos.

Ķiploki ir efektīgi tuberkulozes ārstēšanā un palīdz pie klimaktēriskām neirozēm, kuras pavada galvassāpes un bezmiegs.

Ārstnieciskos nolūkos ķiploku lieto vai nu svaigā veidā vai arī izspiežot no tiem eļļu, kuru mājas apstākļos nav grūti pagatavot. Tilpumā ieliek ¾ ķiploku putriņas, ¼ augu eļļas un kārtīgi samaisa. Maisījumu periodiski sakrata, tur 2 nedēļas un pēc tam filtrē.

Ķiploki ir sākotnēji tika lietoti kā ārstniecības augs, vēlāk to sāka lietot kā dārzeni.

Ķiploks ir īsta veselības bumba. Un par to zin gandrīz katra namamāte. Ķiplokus izvēlas lietot pie marinādēm un dažādu ēdienu pagatavošanai.

Ķiplokam ir ļoti spēcīga un īpatnēja smarža, kas ne visiem patīk. Ķiploki ir īsts ātrs – dakteris, kas palīdz tik galā ar daudzām kaitēm.

Ķiploks: stimulē gremošanas sistēmu, stimulē elpceļu gļotādu, paplašina sirds asinsvadus, samazina holesterīna līmeni asinīs, stimulē sirdsdarbību. Ķiploku uzturā lietojot regulāri – samazinās risks saslimt ar infarktu. Ķiploks satur selēnu, tādējādi pasargājot arī organismu pret audzēju veidošanos.

Ja tev ir paaugstināts asinsspiediens – ieteicams regulāri uzturā lietot ķiploku, jo tas pazemina asinsspiedienu.

Ķiplokus nav ieteicams lietot cilvēkiem: kuņģa slimniekiem, aknu slimniekiem, aizkuņģa dziedzera slimniekiem, grūtniecēm, epilepsijas un nieru slimniekiem.

Ar ķiploku nevajag pārspīlēt. To lieto ar mēru.

Ķiploks ir B1vitamīna, B2 vitamīna, B6 vitamīna, C vitamīna ,mangāna un selēna avots.

Ķiploks nenoliedzami ir antibakteriāls. Tas cīnās pret vīrusiem un iekaisumiem. Novērots, ka ķiploks samazina sāpes.

Ķiploks satur allicīnu, kas nogalina vīrusus, kas izraisa saaukstēšanās slimības. Allicīns iedarbojas arī uz svara samazināšanu. Tie noteikti palīdzēs notievēt, ja ieklausiet tu savā ēdienkartē. Alicīns - ķiploku aktīvā sastāvdaļa pazūd stundu pēc to nolobīšanas un sagriešanas, kas arīdzan apliecina, ka ķiploku tablešu lietošanas efektivitāte ir mazvērtīgāka kā to svaiga lietošana uzturā.

Ķiploks sastāv no daiviņām un to pavisam ērti lietot, jo nav jāizlieto visa galviņa.

Ķiploka daiviņu var novietot tajās vietās, kur tiek uzglabāti, milti, rīsi, tādējādi pasargājot tos no kaitēkļiem.

Ķiploku pelnīti var nosaukt par unikālu dabas dāvanu, jo tas ir izmantojams gan ārstniecības līdzeklis (ķiploku kā ārstniecības līdzekli jau 19. gadsimtā atzina oficiālā medicīna un tas ir ierakstīts speciālā UNESKO kalendārā kā "svarīgs produkts cilvēka veselībai"), gan kā piedeva vienkāršiem un izsmalcinātiem ēdieniem.

Ir noskaidrots, ka ķiploks satur vairāk kā 400 vielas, kuras ir vērtīgas cilvēka veselībai, bet tajā esošā viela selēns aizkavē novecošanos.

Daudziem nepatīk specifiskā ķiploka smarža. No tās var viegli tikt vaļā, ja pēc svaiga ķiploka ēšanas pakošļā citrona gabaliņu, dažas pētersīļa lapiņas, gabaliņu kanēļa standziņas vai izdzer 2 - 3 malciņus svaiga piena.

Ar mērķi saltajās rudens dienās celt sava organisma fiziskos un garīgos spēkus var sagatavot vispārstiprinošu maisījumu - saspiež 2 - 3 daiviņas ķiploka un rūpīgi samaisa ar 2 ēdamkarotēm liepu medus. Veidojas viendab''iga masa, kuru iesaka lietot pa 1 tējkarotei vairākas reizes dienā.

Dažas receptes:
1) Ķiploka galviņu samaļ gaļas mašīnā, pārlej ar 1 citrona sulu un sajauc ar 2 tējkarotēm medus. Lieto 1 tējkaroti dienā.
2) 400g ķiploku un 1, 5 litrus dzērveņu pievieno 600 g medus. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3 reizes dienā 20 minūtes pirms ēšanas kopā ar pienu.
3) Ja bērnam ir klepus - var dot siltu pienu, kurā pavārīts ķiploks.

Agnese Marhele @ 2009-10-07 13:44:19

Kartupeļi  Atpakaļ     Tālāk  ĶirbisPievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārus


Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites