Ķermeņa kopšana

Uz Sākumu / Skaistumkopšana / Ķermenis

Ķermeņa kopšana


Kāzu Pakalpojumu Katalogs
Dietas Plans, DietaPar sejas kopšanas nepieciešamību jāpārliecina reti kura sieviete, savukārt par ķermeņa ādas kopšanu visbiežāk atceramies tikai īsi pirms vasaras sezonas sākuma, kad aktuāls kļūst vasaras apģērbs un, protams, - peldkostīms.

Tomēr jāatceras, ka rūpes par savu ķermeni garantē ne tikai skaistumu, bet arī veselību. Jēdzienā “ķermeņa kopšana” ietilpst gan kosmētiskie līdzekļi un procedūras, gan arī masāžas, pirts, veselīgs uzturs, sporta nodarbības utt. Šajā grāmatiņā runāsim par to, kā kopt ķermeņa ādu ar dabiskiem un lētiem līdzekļiem.

Mazgāšanās ir ikdienas procedūra, kurai parasti nepievēršam daudz uzmanības. Tomēr pēc katras dušas, vannas vai peldes baseinā ķermeņa ādai nepieciešama aprūpe. Īpaša uzmanība jāpievērš tām zonām, kur āda ir sausa, raupja vai visvairāk pakļauta novecošanās procesiem – kaklam, dekoltē zonai, rokām, elkoņiem un ceļgaliem. Nereti raizes sagādā arī t.s. Sievišķīgās problēmzonas, proti, gurni un augšstilbi, kur visbiežāk uzkrājas liekie tauki un veidojas celulīts. Ja vēlies izskatīties labi, - rūpējies par visu ķermeni!

Bieži valda uzskats: ja sejas āda ir taukaina, tad tāda pati ir arī ķermeņa āda. Tā domāt ir kļūda, jo vairums mūsu ķermeņa daļu ir pakļautas dažādu ārējo apstākļu iedarbībai. Ādas stāvokli iespaido gan apģērbs, gan ādas tuvumā esošo iekšējo orgānu darbība un citi faktori. Tāpēc, pirms ķerties pie kosmētikas, vispirms jānoskaidro, kāds ir ķermeņa ādas tips.

Ķermeņa ādas stāvokli visbiežāk pasliktina tās neregulāra kopšana, nepiemērotu kosmētisko līdzekļu izvēle, piemēram, mazgāšanas ar pārāk sausinošām ziepēm, kā arī bieža saskare(it īpaši - rokām) ar sadzīves ķīmiju, gaisa temperatūras svārstības, mitrums vai karstums, sauļošanās bez saules aizsargkrēma, nepareiza stāja(tā sevišķi kaitē kaklam) un spēcīgu epilējošu līdzekļu lietošana. Protams, ādas problēmas var izraisīt arī dažādas iekšķīgas saslimšanas un hormonālās sistēmas traucējumi; šajā gadījumā jāmeklē ārsta palīdzība.

Taču vairumā citu gadījumu ķermeņa ādas stāvokli uzlabo dažādas dabiskas piedevas, ko var lietot dušā, pievienot vannošanās ūdenim vai izmantot pirtī, skrubji, ar kuru palīdzību attīrīt ādas virskārtu no atmirušajām šūnā, mitrinošas un barojošas ķermeņa maskas, īpašas maskas, īpašas maskas problemātiskajām zonām, kā arī roku un kāju maskas un peldes. Pēc katra mazgāšanas vēl siltu ķermeņa ādu vēlams ieziest ar barojošu krēmu vai eļļu, lai āda atgūtu mazgāšanās procesā zaudētās taukvielas un mitrumu. Taukainai ādai tas nav tik nepieciešami, taču sausu ādu gan vēlams ik reizi, tāpat vienmēr pēc mazgāšanās apkopt arī rokas, kas ikdienā no saskares ar apkārtējo vidi cieš visvairāk. Ja šķiet, ka šādas rūpes prasa pārlieku daudz laika un naudas, var droši apgalvot: visu tavam ķermenim nepieciešamo ir iespējams pagatavot pašai no dabiskajām izej vielām.

Agnese Marhele @ 2010-04-20 07:24:46

Ķermeņa apgleznošana  Atpakaļ     Tālāk  Ķermeņa kopšanai - ziepju vietā dubļiPievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārus


Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites