garneles

Uz Sākumu / Produkti / Zivis

Garneles


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Garneles – vismazākie vēžveidīgie jūras iemītnieki ar maigu garšu. Tās ir lieliska uzkodu un dažādu salātu, mērču un pamatēdienu sastāvdaļa.

Atkarībā no dzīvesvietas garneles iedala auksto un sito ūdeņu garnelēs. Auksto ūdeņu garneles dzīvo ūdens dziļumā, attīstās lēnu un ir bagātas ar vērtīgām uzturvielām, tās arī uzskata par garšīgākajām.

Tīģergarneles ir silto ūdeņu garneles, tās ir vislielākās no garnelēm, un to krāsa un svītrojums patiešām atgādina tīģeri. 

Tā kā garneles ātri bojājas, tās tūlīt pēc nozvejošanas tiek sasaldētas. Veikalos nopērkamas gan svaigas negatavas, gan vārītas ar čaulu, gan jau izlobītas – visas saldētas. Pērkot jau gatavas lobītās garneles, jāraugās, lai to astītes būtu saliektas, pretējā gadījumā tās uzturā nevajadzētu lietot.

Saldētās garneles vislabāk atkausēt pakāpeniski ledusskapja apakšējā nodalījumā. Gan lielās, gan mazās garneles tīra vienādi, ja nu vienīgi lielajām čaula ir tik stingra, ka jāņem palīgā nazis vai šķēres.

Jā pērc garneles ielāgo, ka uz garneļu ķermeņa nevajadzētu būt dzelteniem vai melniem plankumiem. Labas kvalitātes garnelēm gandrīz nav smaržas, ja nu vienīgi jūras svaiguma aromāts. Garneļu čaulai jābūt veselai un nebojātai.

Garneļu tīrīšana un pagatavošana:

Garneļu tīrīšanu sāk no galvas, nedaudz to pagriežot, atlauž un norauj.

Ar vienu roku tur astes daļu, ar otru noņem čaulas vidusdaļu kopā ar kājām un ikriem. Astes čaulu var atstāt nenorautu, bet, saspiežot garneli, to viegli novilkt. Ar asu nazi pārgriež muguru un izņem melno zarniņu, ja tāda ir.

Garneles nevajag skalot, tās ar visu čaulu vāra saldūdenī ne ilgāk par 5 minūtēm. Pārvārītas tās kļūst sīkstas. Garneles var arī cept, tvaicēt, grillēt. Tīģergarneles grilēšanai ir īpaši piemērotas. Noņemtās garneļu čaulas prasmīgā saimniece neizmet, tās var izmantot zupu, mērču pagatavošanā.

Garneles labi garšo ar sieriem, olīvām, avokado, tomātiem, gurķiem, sēnēm, zaļumiem. Gatavojot nevajadzētu lietot asas, specifiskas garšvielas, kas nomāc garneļu maigo garšu.

Agnese Marhele @ 2008-02-18 14:13:43

  Tālāk  LasisPievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārusVārds: OKK 25/09/10 2:27 am
Garneles nav "vismazākie vēžveidīgie jūras iemītnieki"...

Vārds: Delphia 21/06/11 11:17 am
Fell out of bed feeling down. This has bgritheend my day!
Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites