Uz Sākumu / Diētas / Diētu Ietekme

Diētiskās tabletes – brīnumlīdzekļi vai inde?

Dietas Plans, Dieta

Vācijas vadošā patērētāju drošības grupa "Stiftung Warentest" veikusi internetā pieejamo notievēšanas līdzekļu pārbaudi. Pētījuma rezultāts: neviens no līdzekļiem nav ieteicams lietošanai, tieši otrādi – vairums preparātu pat ir kaitīgi veselībai.

Produktu apraksti izklausās vilinoši, un pasūtījumu veikt ir ļoti vienkārši: daži klikšķi internetā, tad ierodas pastnieks, kurš atnes glītu kārbiņu ar daudzsološajām tabletēm, un tad atliek vien gaidīt, kad piepildīsies sapnis par bikini figūru.
Diemžēl sapnis ātri var pārvērsties par murgu, kad diētiskās tabletes vai kapsulas, tā vietā, lai izkausētu liekos kilogramus, sāk izraisīt sviedru plūdus, sirdsklauves un depresiju.

Pētījumā laboratorijas apstākļos tika pārbaudīti 16 notievēšanas līdzekļi (vērtībā līdz 152 eiro), kas tiek pārdoti internetā.

Lūk, svarīgākie rezultāti:

Gandrīz visi pārbaudītie līdzekļi (13 no 16) ir veselībai kaitīgi.

To sastāvdaļas tiek uzrādītas daļēji nepareizi vai vispār netiek uzrādītas.

Sargieties no tauku sadedzināšanas līdzekļiem (fatburner)! Notievēšanas līdzeklī "ThermoGenesis", piemēram, ir 20 miligramu efedrīna un 340 miligramu kofeīna. Efedrīns ir psihotropa viela, un Latvijā, tāpat kā Vācijā, aptiekās to pārdod tikai kā recepšu medikamentu. Šo vielu blakusiedarbības ir sirdsdarbības traucējumi un paaugstināts asinsspiediens. Bez tam tās izraisa atkarību. Ieteiktā dienas deva, divas kapsulas, atbilst aptuveni desmit tasēm kafijas. Līdzīgi ir ar preparātu "DymaBurn Xtreme".

Tabletes, kas rada sāta sajūtu: bieži vien slēptā veidā tajās tiek iekļauts apetītes iegrožotājs sibutramīns, piemēram, četru veidu notievēšanas līdzekļos "Lida" (jeb "LiDa"). Ražotājs atsaucas uz ķīniešu tradīcijām, un ka izmantotas tikai augu valsts sastāvdaļas. Patiesībā šie preparāti ir bīstami. Sibutramīns pat nelielā devā var izraisīt sirdsklauves un paaugstinātu asinsspiedienu.

Tauku rašanos aizkavējošas tabletes (anti-fat): jaunās diētiskās tabletes "Acomplia", kas Latvijā, tāpat kā Vācijā, ir recepšu medikaments. Internetā tās ir nopērkamas bez receptes. Tiek solīts, ka aktīvā viela rimonabants aizkavēs izsalkuma sajūtas rašanos, taču šī viela var izraisīt arī depresiju un baiļu lēkmes.
Vai šie preparāti ir populāri? Saskaņā ar pētījumā veikto aptauju, no 3000 aptaujātajiem 14 procenti cilvēku ir izmēģinājuši šos vai līdzīgus produktus. Kā blakusiedarbības tika minētas arī ēšanas traucējumi un sirds-asinsrites problēmas.

Kā tad lai notievē? "Vajag vairāk kustēties un pareizāk ēst," iesaka "Stiftung Warentest" patērētāju drošības speciālisti.

Avots: www.delfi.lv

Agnese Marhele @ 2009-10-31 17:07:37

Diēta negarantē ilglaicīgu rezultātu  Atpakaļ     Tālāk  Kā atrast sev piemērotāko diētu?Pievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārusVārds: gunita 23/02/10 6:46 pm
Labdien man ir tads jautajums ka ir pareizi est...es stradaju pa pavaru....un man ir liekais svars velos to nomes....

Vārds: aga 24/09/10 11:55 pm
varbut var atsutit uz e-pastu ka pareizi diena est. un ka svars kritisies mans ir 90kg gribu nomest uz 65kg ka tad lai to izdara ja ir gribesana est kadu saldumu vai ko citu un vai tas nenaks atpakal 2*vairak:(( gaidisu kadu atbildi varat rakstit man uz e-pastu sexiga.roze@inbox.lv

Vārds: Zenta x 24/03/11 6:12 pm
gribēju uzzzināt vai ir kādas atsauksmes par ACAI Berry Thin,pēdējā laikā visur var redzēt reklāmu ''Lāsma Jēkabsones blogs'',neticami nometusi svaru ar šo līdzekli,ka taisni neticas un komentāri arī vieni un tie paši,gribēju ielikt komentāru bet pec vairākiem mēģinājumiem nekas neizdevās...

Vārds: sarmite 29/04/11 10:52 am
ACAI Berry ir naudas izkasanas veids lietoju vaieakus menesus rezultatu nekadu
Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites