Makonis

Uz Sākumu / Skaistumkopšana / Ķermenis

Depresija


Kāzu Pakalpojumu Katalogs
Šajā nomācošajā laikā nevienu vien dzirdam pieminam vārdus: „man ir depresija”, bet kas tas īsti ir un kā to ārstēt zina reti kurais.

Depresija ir stāvoklis, kad cilvēks jūtas bēdīgs, bezcerīgs un nevarīgs. Šis stāvoklis var ilgt īsāku vai ilgāku laika posmu. Depresija var izpausties gan kā viegla grūtsirdības sajūta, gan kļūt tik smaga, ka pilnībā sagrauj cilvēka dzīvi. Depresija ir kā liels mākonis, kurš apņem un aptumšo visu tavu dzīvi un to, ko tu dari un atņem dzīvot prieku, bet par laimi depresija ir ārstējama. Depresija ir viens no visbiežāk sastopamajiem stāvokļiem, kas ir apjomīgs traucējums, kura amplitūda ir no skumju un bēdu simptomiem, līdz pat nozīmīgai un psihotiskai depresijai.

Depresijas pazīmes

Svarīgi ir zināt depresijas izpausmes, lai varētu saprast cilvēku un tam palīdzēt.

Būtiskākās depresijas pazīmes ir:
*mazvērtības domas;
*pašvainošana, pašapsūdzība;
*zems pašnovērtējums, sevis noniecināšana;
*bezcerība, intereses zudums par darbu, dzīvi;
*perspektīvas zudums, pesimisms par nākotni- tā šķiet bezcerīga, bezjēdzīga un neglābjama, *iespējamas drūmas priekšnojautas, arī pagātne šķiet viena vienīga kļūda;
*emociju trūkums, tukšuma sajūta- cilvēks nav spējīgs just ne mīlestību, ne naidu, ne *draudzību, ne dusmas;
*izmisums;
*pilnīgs dzīvesprieka zudums;
*domāšanas process ir gauss un neproduktīvs- grūtības sakopot domas, pasliktināta uztvere un atmiņa;
*pastāvīgs nogurums: 
                        *kustību, žestu, mīmikas, valodas gausums,
                        *apātija- negribas runāt, kustēties, mazākā darbība prasa milzu piepūli;
*samazinās apetīte, var strauji zaudēt svaru;
*zūd interese par draudzību un mīlestību;
*miega traucējumi;
*visbīstamākais depresijas pavadonis- uzmācīgās domas par vientulību, nesapratni, mīlestības *trūkumu ģimenē: domas par pašnāvību eksistences pārtraukšanu;
*aktivitātes zudums;
*garastāvokļa diennakts svārstības.

Kāpēc tā  rodas?

Psihiatru un psihoterapeitu vidū vēl arvien nav pilnīgas vienprātības, kas ir galvenie faktori, kas nosaka depresijas attīstīšanos. Taču vairums speciālistu atbalsta domu, ka tās pamatā ir bioloģisku, psihogēno un sociālo faktoru mijiedarbība. Bioloģiskā faktora ietekmi pierāda tas, ka depresijas slimnieku bērni no tās cieš biežāk kā citi – arī tad, ja bērni aug pie audžuvecākiem. Psihogēnie faktori, kas veicina vai nosaka depresijas rašanos, ir nepietiekama vecāku klātbūtne pirmajos dzīves gados, neizsēroti zaudējumi, pārmērīga vainas sajūta. Depresijas attīstību var veicināt arī sociālie faktori, piemēram, bezdarbs, vientulība vai nabadzība.

Depresijas ārstēšana

Labvēlīga ir kompleksā ārstēšana ar ergoterapijas, mūzikas un kustību, mākslas terapijas izmantošanu. Akkupunktūra(adatterapija), kā arī refleksterapija un aroma masāžas, vingrošana efektīvi aktivizē pacientus un dod vajadzīgo ķermenisko stimulāciju, kura pozitīvi darbojas jūtu līmenī, veidojot pozitīvu situācijas novērtējumu. Mājas apstākļos maksimāli jāatbalsta jebkāda konstruktīva slimnieka aktivitāte un iniciatīvas.

Psihoterapija palīdz izprast depresijas psiholoģiskos cēloņus, savas domas un rīcību, kuru iespējams mainīt, lai depresija tiktu izārstēta un vairs neatkārtotos. “Ja depresija ir vieglā pakāpē, cilvēks tiek galā ar darbu un dzīvi, taču  pastāvīgi jūtas nomākts un cieš no negatīvām domām, vēlams griezties pie psihoterapeita. 

Mūsu salons piedāvā  gan psihoterapijas pakalpojumus Jūsu depresijas ārstēšanai un tās smaguma pakāpes noteikšanai, gan masāžas, kas relaksēs Jūsu ķermeņi, pacels un atjaunos Jūsu garu un spēkus, liekot Jums justies atkal dzīvai, modrai un spēka pilnai.

Mēs Jums palīdzēsim novērst un ārstēt Jūsu problēmas.

SIA Veselības salons Anita

MARIJAS iela 15 – 10(Dzirnavau un Marijas stūris otrās durvis un jānospiež  kods 10)

67502294, 28669507

salonos_anita@inbox.lv

www.anitasalons.lv


Ar cieņu Anita

Agnese Marhele @ 2009-10-17 13:38:32

Basijas sviesta maska  Atpakaļ     Tālāk  Ekoloģiskais šiksPievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārus


Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites