aromati-salidumam

Uz Sākumu / Pareizs Uzturs un Dzīvesveids / Dažādas interesantas lietas

Aromāti slaidumam


Kāzu Pakalpojumu Katalogs
Dietas Plans, Dieta

Caur maņu orgāniem aromāti iedarbojas uz smadzenēm un spēj izraisīt emocijas, kas ietekmē gremošanas sistēmas darbību un vielmaiņu. Vieni aromāti veicina gremošanu, citi to nomāc, mazinot izsalkuma sajūtu un tieksmi pēc saldumiem

      Vaniļas aromāts ietilpst silto aromātu grupā. Tas ātri nomierina, mazina spriedzi un līdzsvaro emocionālo fonu. Vaniļas salda smarža mazina tieksmi pēc saldumiem Šo ēterisko eļļu var izmantot eļļas lampiņā gan vienu pašu, gan kopā ar citām.

      Kanēlim piemīt silta, saldeni pikanta smarža, kas arī mazina tieksmi pret saldumiem un veicina vielmaiņu. Lielisku efektu sniedz sveces, kas aromatizētas ar kanēļa ēterisko eļļu. Kanēļa ēterisko eļļu var izmantot kopā ar vaniļas ēterisko eļļu.

     Jasmīna ēteriskās eļļas maigais aromāts veicina hormona seratoīna sintēzi organismā, atjauno spēkus un līdzsvaro emocijas, tā novēršot vēlmi mazināt stresu ar ēdienu. Jasmīna aromāts pieder auksto aromātu grupai. Tas ir ļoti spēcīgs, tādēļ eļļas lampiņai pilnīgi pietiek ar vienu pilienu ēteriskās eļļas. Šo eļļu nav ieteicams lietot kopā ar citām.

      Bergamotes ēteriskās eļļas siltais, maliet rūgtenais aromāts veicina radošo domāšanu, palīdz pārvarēt grūtības un veicina gremošanu. Tas būs lielisks palīgs arī tiem, kuri bez diētas atgūt formu nespēj, jo bergamotes smarža mazina diētas radīto stresu. Vislabāk bergamotes ēterisko eļļu pievienot masāžas eļļai, vannas putām vai iepilināt dažus pilienus aromātiskajā kulonā. 
 

Agnese Marhele @ 2008-01-28 16:13:18

Ar pilnu vēderu galva nestrādā  Atpakaļ     Tālāk  Augļu un ogu izvēle, parādoties saaukstēšanās simptomiemPievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārus


Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites