aptaukosanas bernam

Uz Sākumu / Ēšanas Traucējumi un liekais svars / Liekais Svars - Pārēšanās

Aptaukošanās bērnam


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Liekais svars rada problēmas. Normāls svars ir tieši saistīts ar vispārējo veselības stāvokli. Savukārt liekie svara kilogrami var veicināt daudzas nopietnas saslimšanas, piemēra, cukura diabētu, vielmaiņas traucējumus, sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanas, gremošanas orgānu slimības, elpošanas, kustību un balsta aparāta un nervu sistēmas traucējumus.

Ne mazāk svarīgs ir arī estētiskais aspekts, ko rada liekais svars. Bērnam var rasties psiholoģiskas problēmas un diskomforts, jo vienaudzi ir nežēlīgi un apalīšus no sava vidus izstumj. Aizspriedumi pret resniem bērniem sākas jau no 3 – 5 gadu vecumam. Viņiem bieži ir grūtības atrast draugus, viņus nepieņem dažādās fiziskās aktivitātēs. Vairumā gadījumu tas veicina svara palielināšanos, jo bērns pievēršas mazkustīgam dzīvesveidam.

 

Pārbaudi bērna svaru: maziem bērniem svaru aprēķina pēc formulas; gadu skaits x 2 +10 ( piemēram, piecgadīgam bērnam būtu jāsver aptuveni 20 kg).

Pusaudžiem svaru var aprēķināt pēc klasiskā ķermeņa masas indeksa formulas: KMI

 

Veselīgs uzturs – cīņā pret lieko svaru (3 - 18gadu vecumam)

  • Bērna ēdienkarti nepieciešams dažādot katru dienu. Bērnam jāēd regulāri 4-5 reizes dienā. Ēdienreizi nevajadzētu aizstāt ar saldumiem! Bērnam nepieciešams uzņemt gan ogļhidrātus, gan olbaltumvielas, gan taukus, kā arī vitamīnus un minerālvielas.
  • Vispirms bērna ēdienkartē jāiekļauj ēdieni no dažādiem pārtikas produktu grupām – maize, putraimi, makaroni, kartupeļi, dārzeņi, zaļumi, augļi, ogas, piens un piena produkti, dzīvnieku vai putnu gaļa vai zivis, olas, pākšaugi un rieksti.
  • Brokastis ir svarīgākā bērna ēdienreize. Jānodrošina, lai šajā ēdienreizē bērns saņemtu ar saliktiem ogļhidrātiem bagātus ēdienus – dažāda veida putras, pārslas ar pienu vai jogurtu, graudu vai kliju maizi. Ēdienreizi papildina ar sieru, augļiem un dārzeņiem vai to sulām.
  • Katrā ēdienreizē jāiekļauj kāds ēdiens, kas ir bagāts ar saliktajiem ogļhidrātiem. Vienkāršie ogļhidrāti ātri pāriet uz gremošanas orgāniem asinīs, un lieki uzņemtās kalorijas pārvēršas taukos, tādēļ tie jālieto mēreni ( piemēram, medus, cukurs, saldumi). Saliktos ogļhidrātus organisms pārstrādā ilgstošāk, un tie rada sāta sajūtu ( maize, putraimi, makaroni, augļi, dārzeņi, kartupeļi).
  • Bērnam jāēd olas, piens, piena produkti, liesa gaļa, zivis.
  • Bērna organismam nepieciešams kalcijs – to satur piens un piena produkti.
  • Bērnam katrā ēdienreizē jāpiedāvā augļi un dārzeņi, īpaši vietējie.
  • Taukvielas uzturā lieto mēreni, jo organismam nepieciešamās taukvielas satur iepriekš minētie produkti.
  • Bērnam katru dienu jāuzņem pietiekami daudz šķidruma, jāpiedāvā padzerties vairākas reizes dienā. Vislabāk slāpes remdēt ar ūdeni. Mazāk bērnam piedāvā limonādes.

 

Agnese Marhele @ 2008-03-03 15:21:37

Adatu terapija cīņā pret lieko svaru  Atpakaļ     Tālāk  Aptaukošanās un liekais svarsPievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārus


Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites