apelsins-auglis

Uz Sākumu / Produkti / Augļi

Apelsīns


Kāzu Pakalpojumu Katalogs

Apelsīnu koks ar zaļajām ādveida lapām ir skaists visu gadu un ir viens no senākajiem kūltūraugiem. Baltajiem zvaigžņveida ziediem ir intensīvs aromāts. Pēc tam izveidojas zaļas krāsas augļi, kas nogatavojoties kļūst kļūst oranždzelteni.

Lielās apelsīnu plantācijas mūsdienās ir Vidusjūras valstīs, Floridā un Brazīlijā. Taču patiesībā apelsīnu koka vēsture sākās Āzijā pirms vairākiem miljoniem gadu, un toreizējais rūgtais, neēdamais auglis ir pārveidojies par mūsdienu saldo apelsīnu. Ķīnā apelsīns simbolizē nemirstību un veiksmi. Koks var sasniegt līdz 10 – 12 m augstumu un saražot līdz 20 000 apelsīniem gadā. Eiropā apelsīnu koks parādījās 16. gs. Vidū un sākumā tika audzēts kā krāšņaugs.

Apelsīnus var iedalīt divās grupās: saldajos un rūgtajos. Ir daudzas saldo apelsīnu šķirnes. Dažam nav sēkliņu, vienām ir lieli augļi ar biezu mizu, bet citām – saldāks un sulīgāks mīkstums. Sarkanie apelsīni satur antociānus ( šo pigmentu satur arī sarkanie kāposti), un tos lieto deserta gatavošanai. Rūgtie apelsīni ir īpaši jāsagatavo, un tos izmanto galvenokārt marmelādēs, ievārījumos un želejās. Tie noder arī klasiskam ēdienam no pīles vai cita putna. Miziņu aromātisko eļļu izmanto kā garšas piedevu liķieros. 

Agnese Marhele @ 2008-02-02 13:34:13

Ananāss  Atpakaļ     Tālāk  AprikozePievienot komentāru:
Vārds:E-pasts:
Komentārs:

    Apskatīt visus komentārusVārds: Margarita 24/02/08 2:57 pm
Jā apelsīni ir garšīģi un veselīģi.

Vārds: galds 07/02/11 8:02 pm
un kā šis raksts man palīdz pareizi ēst? kāda starpība, kurā valstī tas aug un cik cm sasniedz tā koks? tas manu ēdienkarti nemaina.. kaut ko par uzturvērtību būtu uzrakstījuši, nevis šitādus murgus
Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites