agnese marhele

Uz Sākumu / Cilvēku stāsti

Agnese Marhele – Veselīgs uzturs ikdienā!


Kāzu Pakalpojumu Katalogs
Dietas Plans, Dieta

Mani sauc Agnese Marhele. Esmu veselīga dzīvesveida un veselīga uztura piekritēja. 

Ceļš līdz veselīga uztura sākumiem meklējams jau no mazotnes. Pateicoties saviem vecākiem no bērnības māmiņa pagatavoja gardus un ekoloģiskus ēdienus.

Es dzīvoju nelielā pilsētiņā Latvijā, pašiem savs dārziņš, ar kājām gājām uz pļavu lasīt tējas un rudeņos sēņot. Sēņošana ir viena no manām vismīļākajām rudens nodarbēm.

Kad jau studēju Rīgā, tomēr veselīgā dzīvesveida dzirkstelīte nekur nepazuda. Patiesībā man garšo dažādi dārzeņi un augļi, tos visbiežāk iegādājos tirdziņos. Lielveikalos izvēlos vietējo preci.

Ja mēs tiešam novērtētu, cik tiešam esam bagāta tauta. Mums ir garšīgākā pilngraudu maize un rupjmaize. Cik tomēr lieliski, ka svaigu gaļu mēs varam nopirkt bez saldinātājiem un ķimikālijām. Tā ir tik liela vērtība. Aizbraucot uz ASV - jūs to neatradīsiet.

Dzīves laikā ir nācies paceļot un padzīvot dažādās pasaules vietās un gūt pieredzi pie dažādiem uztura speciālistiem. Atgriežoties mājās, novērtēju, ka Latvijā pārtika tomēr ir vis-ekoloģiskākā. Tos pašus dārzeņus jau var nopirkt arī ārvalstīs - bet tā ir apstrādāta, miglota, ķīmiska, un arī lielākoties modificēta, garša pilnīgi nedabiska.

Mana ikdiena sākas ar brokastu izvēli. Vispirms jau esmu iemācījusies sevi mīlēt un parūpēties par savu vīru. Un brokastis mūsu mājās vienmēr ir, neskatoties uz to vai ir jāsteidzas vai nē.

Vakariņas ir pavisam vieglas. Pusdienās visbiežāk ēdienkartē ir visdažādākās zupas, sautējumi. Svarīgi uzņemt pietiekoši šķidrumu. Zupas, kas man garšo jau no bērnības - biežu zupa, skābeņu zupa, svaigu dārzeņu zupa.

Lai katra zupa ir garda, būtiski izvēlēties tikai dabiskas garšvielas. Nekādas Vegetas, nekādi ķīmiskie maisījumi. Parasti jau uz palodzes izaudzējam dillītes, kas piešķir patīkamu aromātu.

Gaļa manā uzturā ir ļoti reti, arī vīrs jau pie tā ir pieradis. Vairāk man garšo, gan jūtos ļoti labi baudot jūras veltes: garneles, lasis, forele, astoņkāji, upes gliemeži, arī citas zivis. Mans brālis ir liels makšķernieks, un esmu ļoti priecīga paciemoties pie brāļa un nobaudīt kādu gardu zivju uzkodu.

Krējums manā uzturā nav - no bērnības jau negaršoja, tā nu lietoju salātos augstākās kvalitātes Ekstra Virgin olīveļļu, Balzāmetiķus (dažādus), garšvielas - kaltēts pētersīlis, timiāns, baziliks, kardamons, čillī pulveris, ķiploks, sinepju sēkliņas u. c.

Sāli lietoju - bet izvēlos jūras sāli, tas droši vien, ka vēlos vairāk rūpēties par savu veselību un nodarīt tam mazāk kaitējumu.

Uzkodas laikā izvēlos svaigu augli - bumbieri, apelsīnu, āboli, ananāsu, meloni vai kādu citu, tas atkarīgs no sezonas, bez tiem nav iedomājama mana ikdiena.

Mājās ir arī vesels trenažieru kabinets. Tā kā mūsdienu sievietes mēdz būt ļoti aizņemtas, arī mana ikdiena ir diezgan saspringta. Tad ļoti labi ir ja mājās arī vari pasportot. Tā kā mēs to darām kopā ar vīru, tad tas ir daudz interesantāk. Ja mājās nav trenažieru, noteikti var skriet ārā vai doties uz sporta klubu ar draugiem, kompānijā vienmēr ir jautrāk un mērķi arī sasniegt vieglāk. Es nodarbojos ar sportu nevis lai tievētu bet tas mani pozitīvi uzlādē.

Visvairāk man patīk lielā piepūšamā bumba. uzlieku mājās diskus uz televizora, kur profesionāli fitnesa treneri apmāca, kā labāk vingrot. Tas tiešam ir jautri, kad redzi arī citus. Vīram vairāk patīk smagumu celšana.

Mājaslapa www.pareizs-uzturs.com , ir mana sirdslieta, kur ir apkopoti dažādi padomi, veselīga uztura ieteikumi. Domāju, ka ir arī daudz citu, kuri vēlas izzināt vairāk par produktu nozīmi, par tā iedarbību, kaitīgumu, sastāvu. Uztura zinātne ir ļoti interesanta zinātne.

Būtībā tas viss saistīts ar mūsu veselību. Dabā ir viss nepieciešamais lai mēs būtu veseli, dzīvespriecīgi, apmierināti ar dzīvi.

Gribu uzsvērt vienu svarīgu lietu – uzturs ir nevis lai kaitētu, nevis lai badotos, nevis lai pārēstos.

Diētas – tas nav nekas slikts, katram mums ir nepieciešama sava ķermeņa attīrīšana, lai arī cik kvalitatīvu pārtiku izvēlētos, tomēr tam nepieciešama atslodze. Diētas nav paredzētas – sevis mocīšanai.

Tagad Jums katram ir iespēja tikt pie sava individuāla diētas plāna. Pie tā var tikt manā mājas lapā www.pareizs-uzturs.com, kur katrs individuāli var izvēlēties produktus, un diēta tiek izveidota katram individuāli pēc izvēlētajiem produktiem.

Vairāk info var atrast www.pareizs-uzturs.com individuāls diētas plāns.

Veselīgs uzturs, tas viss ir cieši saistīts ar pašu dabu. Un tik labi, ka tomēr Latvijā var pastaigāt pa pļavām un izbaudīt šo aromterapijas buķeti, nopeldēties un apēst dārzā izaudzētus augļus un dārzeņus. Izbraukt līkumu ar riteni pa pļavas taciņām. Tas viss ir cilvēku harmonija ar dabu un savu iekšējo pasauli, kas atnes gan prieku, gan mieru. Tu spēj ieraudzīt visu labo apkārt, spēj sajust un izbaudīt visu labo, ko sniedz mūsu dzīve.

Kad tu mīli sevi, esi apmierināta, tikai tad tu spēj patiesi mīlēt arī otru.

Agnese Marhele @ 2010-03-02 18:15:07
Dietas plans, Dieta
Dieta, Dietas plans, Pienemties Svara
Uztura specialiste - Agnese Marhele
PowerPoint prezentacija draugiem
Kazu Pakalpojumi - Preceties.lv
Pievienot Favorītiem:
Pievienot Favoritiem - Click here to add this page to your favorites